Najlepsze boostery testosteronu

Boostery testostosteronu to preparaty, które stosowane wraz z treningiem i odpowiednią dietą, przekładają się na zwiększenie wydzielania męskich hormonów. Są to w większości preparaty pochodzenia naturalnego, w których skład wchodzą zioła i minerały.

Ashwagandha to popularny adaptogen, który zmniejsza stres, obniża poziom kortyzolu we krwi, oraz wpływa pozytywnie na wzrost mięśni. Jest też popularnym preparatem stosowanym wśród osób ćwiczących na siłowni, ze względu na pozytywny wpływ na wydzielanie testosteronu, a co za tym idzie, także libido i lepsze wyniki treningowe.

Preparaty zawierające cynk i magnez– cynk jest jednym ze składników cząsteczki testosteronu, a jeśli go brakuje w naszej diecie, ilość męskich hormonów będzie stale spadać. ZMA to preparat, który zdobył uznanie wśród kulturystów, ze względu na silne działanie na regenerację oraz uzupełnianie niedoboru minerałów, takich, jak cynk, magnez, oraz witaminy B6.

Kwas D-Asparaginowy (DDA) – to aminokwas, którego niedobór występuje przede wszystkim u mężczyzn, którzy jedzą zbyt mało mięsa. Preparat zwiększa wydzielanie testosteronu oraz wpływa pozytywnie na życie seksualne. Poprawia też jakość snu i koncentrację, a jeśli trenujemy, poprawia regenerację mięśni.

Inhibitor aromatazy to preparaty, które zmniejszają przemianę testosteronu w mniej aktywne związki oraz hormony żeńskie. Przyjmując preparaty tego typu, zwiększasz ilość testosteronu, który jest dostępny dla Twojego organizmu i osiągasz dzięki temu lepsze wyniki treningowe.