Jak działają pro-hormony?

Prohormony to jedne z najciekawszych substancji w świecie kulturystyki i sportu. Badania na ich temat wskazują, że mogą one dawać podobne efekty, co zwykłe sterydy, jednak pozbawione są ich działań ubocznych.

Organizm wykorzystuje prohormony po to, by wytwarzać naturalne (a więc niegroźne) hormony anaboliczne. Ilość hormonów anabolicznych powstających w tym procesie jest naturalnie ograniczana, dlatego też nie dochodzi do standardowych objawów ubocznych, związanych z ich przedawkowaniem. Co więcej, większość prohormonów nie ma negatywnego wpływu na wątrobę, co wpływa na bezpieczeństwo ich stosowania. Ważne jest też to, że prohormony to w większości związki pochodzenia roślinnego, pozyskiwane, z takich roślin, jak kozieradka, lucerna czy pokrzywa. Mimo naturalnego pochodzenia, prohormony powinny być stosowane w około 2-tygodniowych cyklach, po których następuje dłuższa przerwa.

Dzięki prohormonom, można osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe i skuteczniej budować masę mięśniową. Ich skuteczność jest bardzo wysoka – w przypadku niektórych związków, do testosteronu konwertowanych jest nawet 15% ilości prohormonu, przyjmowanego doustnie.

Aby uzyskać pożądane efekty działania prohormonów, należy stosować je wraz z wysokobiałkową dietą oraz prawidłowo dobranym planem treningowym. Zwiększone wydzielanie testosteronu, pozwoli nam trenować dłużej i wydajniej, a także osiągać coraz lepsze wyniki na siłowni. Inne efekty działania prohormonów, to szybsza utrata tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie płodności i libido.