Boostery testosteronu – dlaczego warto stosować?

Poziom testosteronu w organizmie mężczyzny, zmienia się wraz z wiekiem. Około 25 roku życia, organizm wydziela najwięcej tego hormonu, co przekłada się na wysokie libido, szybszy wzrost masy mięśniowej oraz lepsze samopoczucie.

Około 40 roku życia, poziom testosteronu jest już znacznie mniejszy, co przekłada się na zmianę sylwetki, gorszą regenerację mięśni i spadek popędu. Sposobem, na odwrócenie tego niekorzystnego procesu, jest stosowanie boosterów testosteronu.

Boostery testosteronu to naturalne substancje, które zwiększają poziom testosteronu i zmniejszają konwersję tego hormonu do estrogenu. Niektóre preparaty, jak ZMA, wpływają na poziom testosteronu w inny sposób, uzupełniając niedobór minerałów, które są potrzebne do prawidłowego wydzielania tego hormonu. ZMA jest źródłem cynku.

Preparaty tego typu, są dobrym rozwiązaniem dla osób, które regularnie trenują na siłowni i chcą zobaczyć szybsze efekty treningu. Testosteronu, to hormon, który ma bezpośredni wpływ na wzrost i regenerację mięśni, a gdy jest go w organizmie zbyt mało, trudno jest osiągnąć zauważalne efekty.

W przeciwieństwie do innych preparatów wpływających na poziom hormonów męskich (jak na przykład sterydów), boostery testosteronu są pozbawione negatywnego wpływu na organizm.

Aby zobaczyć pierwsze efekty stosowania boosterów, należy przyjmować je regularnie, przez kilka tygodni. Należy pamiętać o tym, że boostery testosteronu muszą być stosowane wraz z odpowiednio dobranym treningiem i właściwą dietą – tylko wtedy dają pozytywne rezultaty.